AirWick Freshmatic rankinis valdymas

IMG_6871Turiu nusipirkęs AirWick Freshmatic automatinį oro gaiviklį. Daiktas veikia gerai, sėdi sau ramiai kamputyje ir laiks nuo laiko purkšteli oro gaiviklio dozę. Gaila, kad tik mano turimas modelis neturi rankinio valdymo galimybės. Automatinis režimas yra puikiai tinkamas patalpų kvėpinimui, tačiau maniškis AirWick yra naudojamas tualete, kur po gero pasėdėjimo reikia orą „atgaivinti” tuoj pat, o ne tada, kada AirWick nuspręs tai padaryti. Nieko, lituoklį į rankas ir problema išspręsta!

IMG_6856
IMG_6855

Atsukęs porą varžtų, paslėptų po baterijomis, iš korpuso išėmiau AirWick mechanikos – elektronikos bloką.

IMG_6859
IMG_6862

Dar po kelių varžtų, pagaliau prisikasiau iki valdymo elektronikos. Pati PCB atrodo taip:

IMG_6863
IMG_6864

Kaip ir reikėjo tikėtis, ant PCB minimalus detalių kiekis: „kleckas” ir vos keli pasyvūs elementai. Kažkiek pabaksnojau testeriu ir atradau, kad šalia tvirtinimo kiaurymės esanti neaplituota aikštelė (nuotraukoje virš jos parašyta Q1) yra „pull-up’inta” ir tiesiai nuvesta į „klecką”. Akivaizdu, kad tai koks nors valdymo signalas. Patrumpinau aikštelę į žemę (GND) ir ką jūs manot, AirWick suveikė!

IMG_6865
IMG_6867

Prie aikštelės ir prie greta esančio GND prilitavau laidus. Kitame laidų gale – mygtuką. Tiesa, grandinėje nuosekliai įterpiau ir 1K rezistorių. Grynai dėl atsargumo, kad per daug netrumpintų maitinimo šaltinio.

IMG_6868
IMG_6871

Ilgai sukau galvą, kur ir kaip pritvirtinti tą naują rankinio valdymo mygtuką. AirWick korpusas aptakus, niekur lengvai mygtuko nepriklijuosi. Ant viršaus irgi nepritvirtinsi, nes AirWick korpusas turi darinėtis. Prisiminiau, kad mano tualeto durų stakta metalinė. Nusprendžiau mygtuką tvirtinti prie jos. Tam prie mygtuko priklijavau kelis magnetėlius.  Gavosi tikrai gerai. Mygtukas puikiai laikosi ir netrukdo. Štai kaip patobulinimas veikia realybėje:

Kiek pasinaudojus naujuoju rankinio valdymo mygtuku, kilo idėja AirWick pasikabinti šiek tiek aukščiau. Tam prie durų staktos prikabinau HDD magnetą su varžtu. Ant varžto užkabinau AirWick. Laikosi puikiai. Ir gręžti nieko nereikėjo…

IMG_6946
IMG_6944