Eagle .scr failų generatorius

cmdCadSoft Eagle detalės bibliotekos sukūrimas” poskyryje  1.2.4. Detalės korpuso papildymas grafiniais elementais  šiek tiek užsiminiau Eagle scenarijus (angl. script) ir jų panaudojimą Eagle detalių bibliotekų kūrime, tačiau niekur neparašiau kaip / iš kur aš gavau priedo P.1. kodą. Savaime suprantam, ranka aš jo nerašiau.. Tiksliau, iš pat pradžių bandžiau rašyti ranką, bet mirtinai susipainiojęs, parašiau nedidukę C programėlę, kuri pagal įvestus nustatymus automatiškai sugeneruoja Eagle .scr kodą, pritaikytą išpiešti pasirinkto dydžio „langelių masyvą”.

Pačio programos kodo neaptarinėsiu, nes programuojantiems ten nebus nieko naujo, o ne programuojantiems straipsnio gale yra pateiktas archyvas su jau sukompiliuota programos versija, tačiau aptarsiu programos naudojimosi ypatumus.

Naudojimosi ypatumai

langeliai

Tarkim, kad norim nusibraižyti langelių masyvą, sudarytą iš 2 eilučių ir 2 stulpelių. Kiekvieno langelio dydis – 2×2 (x=2 ir y=2). Tarpai tarp eilu2i7 ir stulpelių – 1. Pasileidžiam programėlę eagle_masyvas.exe ir atsidariusiame lange suvedame norimus langelių masyvo parametrus:pvzNurodžius stulpelių ir eilučių skaičių, programa klausia, ar bus naudojamos absoliutinės, ar reliatyviosios koordinatės. Po to yra prašoma nurodyti langelių masyvo „pradžios tašką”. Programa yra sukurta taip, kad „pradžios taškas” yra apatiniame kairiajame langelių masyvo kampe. Nuo šio taško stulpeliai yra skaičiuojami į dešinę, o eilutės į viršų.

pvz2Suvedus visus parametrus, programa automatiškai sugeneruoja failą masyvas.scr, kurį įvykdžius, Eagle nubrėš norimą langelių masyvą.

Programos source kodas ir sukompiliuota versija: eagle_masyvas