EASYDOG USB Rechargeable Flashing Band aprašymas ir tobulinimas

IMG_0462

Rudenį įsitaisiau nuostabią, šunytę, kuri tapo neatskiriama mano šeimos dalimi.  Su žmona stengiamės ją visai kaip auklėti ir socializuoti, todėl ji su mumis keliauja visur, kur galima su šunimis: važiuoja autobusu, lankosi kavinėse ir baruose, svečiuojasi pas draugus ir pan. Būdama tikra nenuorama ji visur lando, laksto ir, žinoma, pinasi tarp kojų. Dieną (t. y. šviesoje) tai dar visai nieko, tačiau naktį dėl tamsaus kailio ji tampa sunkiai pastebima ir žmonės, nepratę prie šuniškos kompanijos, ant jos lipa, kliūna ir griūna. Net mums patiems tampa sunku ją palaidą pamatyti lauke lietingą rudens (žiemos) vakarą. Problemą išsprendžiau šviečiančiu antkakliu „EASYDOG USB Rechargeable Flashing Band”.

Hot-font-b-USB-b-font-Rechargeable-Led-font-b-Dog-b-font-Pet-Flashing-font
61PFs9egFnL._SX450_

Antkaklį  su „black friday” nuolaida pirkau iš AliExpress už 4,37€. Tokio tipo antkaklių būna įvairių spalvų (žmona išsirinko žalią). Konkretų antkaklį pasirinkau dėl to, kad jis yra USB įkraunamas. T. y. jam nereikia keisti baterijų, kas sutaupo tikrai daug pinigų.

IMG_0715
IMG_0716

Antkaklis atkeliavo juodoje dėžutėje kartu su USB mini B „įkrovimo” laidu. „Įkrovimo”, nes jame nėra duomenų linijos. Kitaicai pataupė, vadinasi.. Na bent jau „juokingą” produkto aprašymą anglų kalba pateikė..

IMG_0437
IMG_0432

Pats ankaklis yra sudarytas iš „centrinio” modulio, kuriame gyvena visa elektronika ir šviesos diodų „juostos”, apsaugai nuo aplinkos poveikio sumontuotos žalioje žarnoje. Gaila, tačiau antkaklis buvo šiek tiek per didelis mano šuniui. Jį teko aplink kaklą vynioti du kartus, kas jai buvo labai nepatogu. Antkaklio žarna yra gan stangri, todėl trukdė laisvai judėti ir šunelis jautė diskomfortą. Na bet nėra nieko, ko nagingas inžinierius negalėtų pataisyti.

IMG_0239
IMG_0238

Nors man tereikėjo šiek tiek sutrumpinti šviesos diodų „juostą” ir pakeisti antkaklio žarną kažkuo plonesniu ir ne tokiu stangriu, nesusilaikiau neišardęs viso antkaklio.

IMG_0242
IMG_0240

Antkaklio elektronika kiek nustebino. Pirmiausia įdomu yra tai, kad antkaklyje vietoj baterijos yra naudojamas „super” kondensatorius. Jis yra įkraunamas iš USB per LTC4054-4.2 Li-Ion baterijų įkroviklį. Keista, bet matyt kiniečiai nusprendė gaminti skirtingus antkaklio modelius su Li-Ion baterija ir kondensatoriumi. O gal tiesiog nusprendė pataupyti..

Šviesos diodus tiesiogiai valdo SOT-23-6 korpuse gyvenantis neaiškios kilmės mikrovaldiklis, kuris budėjimo režime valgo apie 50 nA, o darbo režime apie 30 – 40 μA srovės. Skaičiai įspūdingai maži, ypač palyginus su 60 mA, kurios srebia šviesos diodų „juosta”. Tas 60 mA, savaime suprantama, yra prie pilnai įkrauto kondensatoriaus. Kadangi diodai yra maitinami tiesiai iš kondensatoriaus, jų imama srovė ir ryškumas tiesiogiai priklauso nuo kondensatoriaus įtampos, kurios kitimą laike aš nepatingėjau ir išmatavau:

discharge_curve

Bandymo metu šviesos diodų srovės nematavau, bet stebėjau diodų ryškumą. Diodai šviečia labai ryškiai maždaug valandą. Po to staigiai nublanksta ir šviečia vos vos. Tačiau to vos vos tikrai užtenka, kad šuo išsiskirtų žaidimų aikštelėje ar pievoje.

 

IMG_0705
IMG_0707

Tam, kad antkaklis labiau atitiktų mano šunytės „gabaritus”, nusprendžiau storą stangrią žarną pakeisti skaidriu termovamzdeliu (angl. heatshrink). Darbas buvo ypatingai paprastas, tereikėjo pratempti šviesos diodų juostą termovamzdeliu, jį pakaitinti statybiniu fenu ir galus užhermetizuoti karštais klijais (angl. hot glue). Volia! Antkaklis – kaip čia buvęs:

IMG_0463
IMG_0461

Štai ir viskas. Pabaigai, kadras ir antkaklio modifikavimo proceso:

IMG_0476

2 komentarai apie “EASYDOG USB Rechargeable Flashing Band aprašymas ir tobulinimas

  1. ecka

    Dar geriau butu kad ta apykakle visakaip mirgetu, tada sunelis jau visai butu panasus i Kaledine eglute…

Komentavimo galimybė išjungta.