Excel: lietuviškų raidžių panaikinimas (nulietuvinimas)

excel_lietuvisko_raidesNeseniai prisireikė rankiniu būdu sukurti kelis naujus naudotojus vienoje sistemoje. Naudotojų sąrašą gavau su lietuviškomis raidėmis, o mūsų sistema lietuviškų raidžių naudotojo varde nepriima. Ką daryti? Ranka taisyti? Taip neįdomu.. Nusprendžiau parašyti „cheap and dirty” lietuviškų raidžių keitiklį, kuris pakeistų visas fonetines lietuviškas raides į bendrines, pav. ą į a, ę į e ir pan. Excel formulė atrodo taip:

=SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(LOWER(A1);”ą”;”a”);”č”;”c”);”ę”;”e”);”ė”;”e”);”į”;”i”);”š”;”s”);”ų”;”u”);”ū”;”u”);”ž”;”z”)

Naudotojų vardus ir pavardes sujungti į vieną „user name” nusprendžiau su CONCATE. Visa formulė atrodo taip:

=CONCATENATE(
SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(LOWER(A1);”ą”;”a”);”č”;”c”);”ę”;”e”);”ė”;”e”);”į”;”i”);”š”;”s”);”ų”;”u”);”ū”;”u”);”ž”;”z”);”.”
;SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(LOWER(B1);”ą”;”a”);”č”;”c”);”ę”;”e”);”ė”;”e”);”į”;”i”);”š”;”s”);”ų”;”u”);”ū”;”u”);”ž”;”z”))

2 komentarai apie “Excel: lietuviškų raidžių panaikinimas (nulietuvinimas)

  1. Tinginys

    Ačiū, tik kabutes reikėjo pakeisti į paprastas. “ -> „

Komentavimo galimybė išjungta.