Nerūkau jau 100 dienų!

Lewis_Hine,_Newsies_smoking_at_Skeeter's_Branch,_St._Louis,_1910Lygiai prieš 100 dienų, 2015 m. vasario 3 d. ~9 val. ryto, mečiau rūkyti. Mečiau spontaniškai, nors ruošiausi tam ilgai. Pasigavęs šlykštų virusą, dėl aukštos temperatūros nerūkiau gerą savaitę. Pasveikęs, pagalvojau: „Jei jau nerūkiau savaitę, galimą būtų ir toliau nerūkyti..„. Iš pat pradžių labai sunku nebuvo. Dūmo norėjosi, tik tada, kada buvau įpratęs save užimti, pav. laukiant stotelėje, einant į parduotuvę, keliaujant autobusu ar pan. Vėliau, maždaug 3–4 nerūkymo savaitę buvo užėjęs nenumaldomas noras „užsidūminti”. Bet kažkaip su draugų ir žmonos pagalba visą tai pavyko įveikti. 

Pradėjęs eksperimentą, nusprendžiau, kad reiktų jį kažkaip įprasminti. Nerūkantys vis kartoja: „Nu ir kam gi tu rūkai? Galėtum gi tiek pinigų sutaupyti..„. Nusprendžiau pabandyti. Pasiskaičiavau, kad iki tol man rūkymas atsieidavo vidutiniškai po 8 € per savaitę (tabako pakelis, popieriukai ir filtriukai). Suprasdamas, kad pats sąžiningai kiekvieną savaitę pinigų į taupyklę tikrai nemesiu, elektroninėje bankininkystėje nustačiau automatinį pinigų pervedimą į kitą sąskaitą. Pirmas automatinis pervedimas įvyko vasario 21 d. Nuo to laiko jau susitaupiau 96 €!

Summa summarum, nors susilaikyti nerūkius buvo nelengva, bet kažkaip ištvėriau. Nerūkyti žadu ir toliau. Ypač motyvuoja vis didėjanti pinigų suma banko sąskaitoje bei pagerėjusi fizinė forma. Pinigai kažkodėl motyvuoja netgi labiau. 😀 Reikės ateityje, atsižvelgiant į akcizą, pakoreguoti kiekvieną savaitę automatiškai pervedamų pinigų sumą, kad santaupos augtų dar sparčiau.

1 komentaras apie “Nerūkau jau 100 dienų!

Komentavimo galimybė išjungta.