Tunex Wireless Speaker CP-0180-A1

IMG_4976Taigi, prieš gera mėnesiuką beklaidžiojant maximoje, akis užkliuvo už šio daikto. Kaip tik seniai svajojau apie belaidę kolonėlę savo durnaphonui, o dar ir akcija nebloga buvo… Susigundžiau..

IMG_4977
IMG_4978

Ant dėžutės nieko įdomaus. Parašyta, tik kad kalonėlė yra maitinama iš 3 AA baterijų ir jos maksimali galia yra 2x2W. Keista, bet visiškai neaprašyta, kokią sąsaja (WiFi, Bluetouth ar pan.) kolonėlė bendrauja su telefonu. Iš mažo paveikslėlio dėžutės priekyje, suprask, ale padėk telefoną ant kolonėlės ir viskas veiks. Iš principo taip ir yra, bet kaip? Magija? 😀 Na bet apie viską iš eilės..

IMG_4976
IMG_4975
IMG_4973

Pati kolonėlė atrodo tikrai gražiai (kaip už 20 Lt). Ant korpuso – jokių nesąmonių. Tiesiog du garsiakalbiai iš šonų, įjungimo mygtukas ir power/activity mėlynas šviesos diodas. Ant dugno, baterijų dangtelis. Tiesiog super. O kas gi viduje gyvena?

IMG_4970

Kaip ir reikėjo tikėtis, viduje nieko ypatingo.. Maža PCB ir du garsiakalbiai.

IMG_4968
IMG_4965

Galinėje PCB pusėje AMS1117 3,3V stabilizatorius ir pora pasyvių elementų. Kitoje pusėje NS4203 3W audio stiprintuvas, kažkoks ultra pigus mikrovaldiklis, užsiimantis įrenginio įjungimu/išjungimu ir status diodo mirksinimu į taktą, keli pasyvūs elementai ir du didžiuliai droseliai. Taip, droseliai! Vat taip šita beleidė kolonėlė ir veikia: ant kolonėlės uždėjus telefoną, telefono garsiakalbių signalas yra „nuimamas” būtent šiais droseliais, sustiprinamas ir išduodamas per kolonėlės garsiakalbius. Elementaru ir gudru. Jokių WiFi, Bluetooth, kabelių ir pan. Vienintelis trūkumas, kad šis magnetinis garso stiprinimas yra gan jautrus el. triukšmams, todėl kolonėlė mėgsta šiek tiek šnypšti. Bet gyventi galima.

Radau internete filmuką, kuriame demonstruojama kaip tokia (ar analogiška) kolonėlė veikia:

Reziumė: daiktas pigus ir visai vykęs, tačiau gyvenimą šiek tiek trumpina kolonėlės polinkis prisigaudyti eterio triukšmų. Garso kokybė – visai nieko, gaila, kad tik kolonėlės stiprinimo koeficientas nėra keičiamas, t. y. garso lygis yra reguliuojamas tik telefone: kuo garsiau plyšaus telefonas, tuo garsiau rėks kolonėlė.

2 komentarai apie “Tunex Wireless Speaker CP-0180-A1

  1. Vytenis

    Wow, niekada negalvojau, kad tokios pigios aktyvios koloneles gali turėti tokią įdomią garso perdavimo sistemą. Čia gal panaši garso perdavimo sistema kaip Google Glassuos’e buvo planuota naudoto – garsas buvo perduodamas per kaulus?

Komentavimo galimybė išjungta.